AYP - pokročilé jógové techniky

Hlavní lekce

60 Nečekaná vyrušení

Jste zde poprvé? Pak je dobré začít číst od začátku, protože lekce na sebe navazují.

Otázka

Co dělat, když jsem během praktikování nečekaně vyrušen?

Odpověď

Až vyřídíte, co bylo nezbytné, pak se, pokud možno, vraťte a pokračujte v praxi tam, kde jste přestal. Nezačínejte znovu od začátku. Pokud už se vám krátí čas, meditujte tedy jen pár minut, odpočiňte si, a jděte. Pokud se kvůli vyrušení cítíte být podrážděný, lehněte si a odpočívejte dokud se to nepřejde. Potom už se k meditaci nevracejte. Běžte, buďte aktivní, a těšte se na příští pravidelné sezení.

Pokud už se nemůžete vrátit a meditaci dokončit, zkuste věci využít co nejlépe, tak jak to jde. Vězte, že tichý odpočinek je nejlepší lék na podrážděnost. Pokud by se objevily nepříjemné pocity v těle, můžete také použít postup z lekce o meditaci „Meditace - otázky: Neklid.“ Dobrá zpráva je, že po dlohodobém praktikování bude v nervové soustavě daleko méně překážek, a celý proces bude probíhat mnohem vyrovnaněji. Potom již náhlé vyrušení nebude představovat žádný velký problém. Budete v čistém, blaženém vědomí, každou minutu, každý den.

Ale i tehdy je naším cílem, mít během pravidelné praxe soukromí. Je to velmi důležitý zvyk. Závisí na něm náš úspěch v józe.

Guru je v tobě.