AYP - pokročilé jógové techniky

Hlavní lekce

66 Přícházení, ne odcházení

Jste zde poprvé? Pak je dobré začít číst od začátku, protože lekce na sebe navazují.

Otázka

Mám trošku obavu, že by se praxe pránajámy mohla stát tak úžasně příjemnou, až bych mohl úplně ztratit zájem o sexuální kontakt se svojí družkou. Stává se to, a pokud ano, dá se tomu předejít?

Odpověď

Vzestup nadpozemské extáze znamená rozpínání, nikoliv odcházení. Sex zůstává vždy věcí volby. Je sice pravda, že pozornost bude přirozeně přitahována k vnitřní extázi, ale stejně tak je pravda, že vnější sex se tím rozzáří, a stane se rozkvětem boží přítomnosti, spíše nežli sám o sobě konečným cílem. Takto působí čisté, blažené vědomí a vnitřní extáze na všechno v životě - prozářením zevnitř. To je krok vpřed, že?

Postupem času se v lekcích budeme józe a sexu věnovat blíže - proces osvícení, jak se váže k manželství, vztahům a sexu. Tyto věci vůbec nejsou nutně neslučitelné. Pokryjeme i klíčové tantrické praktiky, aby se tak vnější sex mohl stát součástí božské expanze, spíše než její překážkou. Samozřejmě jsou všechny pokročilé jógové techniky vaší vlastní volbou. To tady platí pro všechno. Rozhodnutí o tom, co vidíte jako smysluplé a co nikoliv, je zcela na vás.

Jestli skutečně chcete jít za svým cílem, cestu si najdete. Pokud se rozhodnete na cestu vydat, zjistíte, že kamsi přicházíte, nikoliv že odněkud odcházíte.

Vaše touha vás povede, a my se tak dostáváme k další úvaze o velice důležitém tématu: Bhakti.

Guru je v tobě.