AYP - pokročilé jógové techniky

Hlavní lekce

72 Řekněte mi co přesně mám dělat

Jste zde poprvé? Pak je dobré začít číst od začátku, protože lekce na sebe navazují.

Otázka

Pokud vám dám všechny podrobnosti o mém životě - životní styl, zvyky, současné a předchozí duchovní praxe, zážitky - budete schopen mi říct, co přesně mám dělat se všemi těmi duchovními technikami, které tak výmluvně popisujete?

Odpověď

Je mi líto, to nemůžu. S přístupem který zde používáme, musejí tato rozhodnutí vzejít od vás. Cílem zde je poskytnout všechno co je potřeba k tomu, abyste si mohl vybudovat dobrou každodenní sérii duchovních technik a rozvíjet se k vyšším urovním praxe a prožívání, pod vlastním dozorem a na vlastní zodpovědnost. Jsou zde poskytnuty obecné pokyny k praxi, spolu se spoustou nezbytných bezpečnostních opatření. Není pro mne možné poskytnout každému jedinci individuální vedení, předevšm proto, že každý má rozdílné sklony, jinou průpravu v duchovních praktikách a jiné manifestace zkušeností z praxe prováděné v minulosti.

Tyto lekce jsou psány pro širokou veřejnost. Ukáže-li se, že za to stojí, pak doufám, že širokou veřejnost nakonec také zasáhnou. Je to v rukách všech zúčastněných, ve vašich rukách, neboď kvalitní informace se šíří především ústně. Mým úkolem je připravit tyto lekce tak dobře, jak jen to je pro širokou veřejnost možné. Možná že je to nesplnitelný úkol. To ukáže čas.

Kdosi jednou řekl: „Složité vyřešíme raz dva. Nemožné potrvá trochu déle.“

Tento přístup není pro každého. Nekteří (možná že mnozí) budou potřebovat osobní asistenci vnějšího gurua nebo učitele, který bude vždy na dosah. Pokud zjistíte že máte tuto potřebu, pak jděte a vynasnažte se svého gurua nebo učitele najít. V takovém případě berte tyto lekce jako obecný zdroj informací. I pro tento účel jsou přizpůsobené. Jsou psány tak, aby nastartovaly vaši bhakti (duchovní touhu) a to vás pak třeba inspiruje k vyhledání vnějšího gurua. Anebo se může stát že některého gurua přitáhnete svou vzrůstající touhou. To by bylo ideální. Jiní se dobře obejdou se samotnými lekcemi a zužitkují postupy nabídnuté zde. Je to jen na vás — a onom světle, které se probouzí ve vašem srdci.

Zpětná vazba a otázky jsou samozřejmě vítány. Na všechny e-maily odpovídám, jak nejlépe jsem schopen. Rád poskytnu doporučení, ale nejsem v pozici, ze které bych mohl každému poskytnout osobně přizpůsobený program technik. Obdržel jsem mnoho upřímných dotazů a je mi ctí že je dostávám a mohu je zodpovídat. Dotazy a odpovědi týkající se obecného zájmu přidávám k lekcím. Tak je tomu i v tomto případě.

Guru je v tobě.