AYP - pokročilé jógové techniky

Hlavní lekce

95 Ustálení extáze

Jste zde poprvé? Pak je dobré začít číst od začátku, protože lekce na sebe navazují.

Otázka

Nevím ani jak vyjádřit jak moc si užívám praktikování a musela jsem pro tuhle chvíli zabrzdit se siddhásanou, protože jsem cítila tak moc blaženosti a chvílemi i neuvěřitelné výboje energie, jako by celé mé tělo pulsovalo! Vidím to úplně ve všem. Chvílemi vidím boha, tu univerzální bytost všude. dneska při řízení mi bylo tak dobře, chtěla jsem se vyklonit z okénka a volat na všechny že je miluju a aby taky začali praktikovat - když jsem přišla domů tak jsem musela tančit…. No a má otázka tedy zní jestli teď zůstanu kde jsem a jenom si to mám užívat, a nebo mám přidávat další praktiky? Nechci stimulovat kundalini až moc, aby se na mě nenaštvala. teď to mám tak, že cítím to blažené napojení některý den silněji a některý den jenom lehce.

Odpověď

Velmi rád slyším že vám tak daří.

Vezmeme-li v úvahu vaši citlivost (která je nádherná!), bude teď dobré, abyste na měsíc nebo dva pozastavila svůj pokrok a setrvala na úrovni, kde právě jste. Možná i déle. Obdržela jste toho teď hodně během velmi krátké doby. Dopřejte událostem čas, aby se mohly navrátit do rovnováhy. Dejte si záležet, aby praktiky i denní aktivity plynule pokračovaly. Ty silné extatické návaly jsou důsledkem pročišťování. Pořád se jedná o domácí úklid a tohle je jeho zábavnější podoba. Postupem času se v nervové soustavě zmírní tření a vaše extáze se zjemní do podoby tichého božského úsměvu, věčně vyzařujícího z vašeho nitra — velice klidného a velice mocného.

Že jste připravená na další krok poznáte tehdy, když se vaše současná úroveň stabilizuje a nebudete na ní pociťovat tolik silných návalů. Jóni mudra kumbhaka je velice účinná a musíte si být jistá že jste stabilní, než se do ní pustíte. Až přijde váš čas, tak začněte zvolna, třeba jen jedno nebo dvě opakování během každého sezení, a sledujte jak to půjde. Postupujte velmi rozvážně, protože kumbhaka může mít zpožděnou reakci. Pohybujte se na cestě citlivě a s ohledem na své schopnosti.

Co se týká informování ostatních lidí o těchto lekcích, určitě se toho nebojte, pokud cítíte, že to co tady probíráme je dobré. Tento neortodoxní přístup k volnému předávání pokročilých jógových technik bude růst jedině tehdy, když se k němu přidá mnoho lidí a budou s ním slavit úspěchy. Kdo pak bude moci zpochybňovat jeho platnost? Je to skutečná zkouška připravenosti všech lidí na příchod široce přístupné duchovní vědy, kdy každý sám za sebe bude moci zaujmout místo za volantem. Uvidíme, co ukáže čas.

Guru je v tobě.